Biznesowe wykorzystanie komputera jest równie ważne jak użytek osobisty. Użytkownicy komputerów biznesowych muszą mieć taką samą elastyczność i łatwość dostępu jak użytkownicy indywidualni. Ten artykuł zawiera wskazówki dotyczące korzystania z laptopów biznesowych Lenovo w zastosowaniach biznesowych. Te wskazówki pomogą w pełni wykorzystać możliwości laptopa w ustawieniach biznesowych.

Bądź świadomy różnic między użytkiem służbowym a osobistym

Zanim zanurkujesz i zaczniesz używać laptopa biznesowego do robienia zakupów i płacenia rachunków, musisz być świadomy różnic między użytkiem biznesowym a osobistym. Użytek biznesowy jest wtedy, gdy używasz komputera do wykonywania pracy, która przyczynia się do Twojego dochodu lub zapewnia funkcjonowanie Twojej firmy. Komputer musi być częścią działalności firmy, aby można go było uznać za użytek służbowy. Na przykład, jeśli prowadzisz własną praktykę prawniczą, będziesz używać komputera do prowadzenia księgowości, przechowywania danych klientów i śledzenia finansów. Większość firm używa również komputerów do obsługi codziennych zadań, takich jak odbieranie poczty elektronicznej, tworzenie prezentacji, śledzenie projektów oraz planowanie spotkań i terminów.

Używanie systemu Windows w środowisku wirtualnym

Biznesowe wykorzystanie komputera jest równie ważne jak użytek osobisty

Jeśli nie potrafisz znaleźć sposobu na to, aby Twój komputer pracował dla Ciebie i Twojej firmy, to po prostu tracisz czas. Przekonasz się, że Windows Vista i 7 są bardziej elastyczne niż XP. Jeśli okaże się, że XP trzyma cię z tyłu, możesz spróbować zwirtualizować swój system XP. Z wirtualizacji, można utworzyć wirtualną maszynę XP w ramach systemu operacyjnego istniejącego komputera. Więc zamiast dwóch systemów operacyjnych zapychających komputer i miejsce na biurku, można zachować wszystko na jednym komputerze. Wirtualizacja jest jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać jak najwięcej z systemu biznesowego.

Dowiedz się o Microsoft Office dla użytkowników biznesowych

Microsoft Office 2016 to najnowsza wersja pakietu, która wprowadza kilka nowych funkcji, w tym ulepszoną funkcję atramentu, lepszą funkcję wyszukiwania oraz możliwość tworzenia jednego dokumentu w wielu różnych formatach.

W pakiecie Office 2016 można również tworzyć wirtualne pulpity, co pozwala na tworzenie wielu środowisk, z których każde może mieć własny zestaw programów, ustawień i wirtualnych pulpitów. Pozwala to na posiadanie różnych środowisk pracy dla różnych osób lub zadań. Jeśli Twoja organizacja korzysta z usługi OneDrive, możesz nawet uzyskać dostęp do swoich dokumentów z tabletu lub smartfona, gdy jesteś poza biurem (więcej).

Zabezpiecz swoje dane za pomocą oprogramowania do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM)

Jeśli nie potrafisz znaleźć sposobu na to, aby Twój komputer pracował dla Ciebie i Twojej firmy, to po prostu tracisz czas

Masz wiele do stracenia, jeśli chodzi o dane biznesowe. Upewnij się, że wiesz, jak je chronić. Istnieje wiele sposobów na zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie oprogramowania MDM.

Oprogramowanie MDM pozwala zarządzać ustawieniami wszystkich urządzeń mobilnych w sieci organizacji, np. ograniczać, jakie aplikacje mogą być używane, kontrolować dostęp do plików i folderów oraz określać, które strony internetowe mogą być dostępne. Umożliwia kontrolę danych na tych urządzeniach poprzez zastosowanie zasad i reguł. Można również zdalnie wymazać urządzenie w przypadku jego zgubienia lub kradzieży.

W ten sposób można zablokować dane na wszystkich tych urządzeniach, a także można je zdalnie wymazać, jeśli zostaną zgubione lub skradzione. Nie musisz zarządzać nimi ręcznie. Możesz zaplanować oprogramowanie do zarządzania, aby uruchomić na harmonogramie.

Nie zapomnij o funkcjach sprzętu, które pomogą Ci być bardziej produktywnym

Laptop, którego używasz w biznesie, powinien mieć jak najwięcej cech sprzętowych, przynajmniej jeśli zamierzasz z nich korzystać. Należą do nich szybki procesor, duża ilość pamięci RAM oraz pojemny dysk twardy. Wymagania te są szczególnie istotne, jeśli na komputerze będziesz uruchamiać serwery, czego w miarę możliwości należy unikać.

Laptop, którego używasz w biznesie, powinien mieć jak najwięcej cech sprzętowych, przynajmniej jeśli zamierzasz z nich korzystać. Należą do nich szybki procesor, duża ilość pamięci RAM oraz pojemny dysk twardy. Wymagania te są szczególnie prawdziwe, jeśli na komputerze będziesz uruchamiał serwery, czego w miarę możliwości należy unikać.

Przypisuj profile zadań do poszczególnych osób i grup przed każdym spotkaniem

Kiedy przypisujesz profile do osób i grup, nie zapominaj, że może to pomóc uczynić Twoje spotkania bardziej produktywnymi. Kiedy przypisujesz profile do osób i grup, nie zapominaj, że może to pomóc uczynić Twoje spotkania bardziej produktywnymi. Profil zadania to zestaw ustawień, które składają się na określony typ zadania, taki jak pisanie wiadomości e-mail, tworzenie prezentacji lub planowanie spotkania.

Urządzenia przenośne są świetne w podróży, ale jeśli trzeba wykonywać zadania biznesowe na laptopie, warto skorzystać z niektórych funkcji sprzętowych dostępnych w laptopach biznesowych.

Do prowadzenia firmy trzeba mieć wiele aplikacji, ale nie trzeba mieć ich wszystkich. Najważniejsze aplikacje biznesowe to te, które umożliwiają wykonywanie pracy w najbardziej efektywny sposób.

Niektóre z kluczowych aplikacji w tej kategorii to oprogramowanie księgowe, oprogramowanie do inwentaryzacji, oprogramowanie do zarządzania projektami i systemy zasobów ludzkich. Powinieneś również posiadać biznesową aplikację dostępu do Internetu, zwłaszcza jeśli będziesz prowadzić działalność w sieci.

Powinieneś również upewnić się, że masz aplikację do zarządzania dokumentami, taką jak system przechowywania w chmurze i narzędzie do współpracy z dokumentami. Pomoże Ci to śledzić dokumenty związane z Twoją działalnością, takie jak umowy, raporty i faktury.

Wnioski

Komputery biznesowe są projektowane z myślą o wydajności. Muszą być stabilne, szybkie i niezawodne. Dlatego musisz znaleźć odpowiedni laptop biznesowy dla swoich potrzeb. Upewnij się, że wiesz, czego potrzebujesz w laptopie i na co nie powinieneś iść na kompromis. Po zrobieniu tego, będziesz lepiej wyposażony, aby znaleźć odpowiedni laptop biznesowy dla Ciebie (https://computeo.com.pl/czy-netbook-dell-sprawdzi-sie-jako-laptop-biznesowy/).