Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest polisa ubezpieczeniowa na życie lub jak działa ubezpieczenie samochodu? Większość ludzi ma, ale niewielu rozumie tajniki tych produktów finansowych. Ubezpieczenie konia nie jest inna. Dlatego jesteśmy tutaj, aby dać ci niskiedown na co ubezpieczenie konia jest, jak również jego zalety i wady. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zakupie ubezpieczenia konia w Kanadzie.

Co to jest ubezpieczenie koni?

Ubezpieczenie konia jest opcjonalnym produktem, który pomaga chronić cię, jeśli koń spowoduje wypadek tobie lub komuś innemu. Nie ma ono na celu zastąpienia odpowiedzialności właściciela, ale raczej pokrycie strat, które mogą wystąpić, jeśli koń spowoduje wypadek. Większość ludzi, którzy kupują ubezpieczenie konia, robi to, ponieważ istnieje ryzyko, że jeden z ich koni może zostać ranny lub spowodować szkody w czyimś mieniu. Na przykład, jeśli jeden z twoich koni zostanie spłoszony i zrani osobę, wbiegając na nią lub jej własność, wtedy ubezpieczenie koni pomoże pokryć koszty leczenia i szkody spowodowane przez wypadek.

Jak działa ubezpieczenie koni?

Jest kilka powodów, dla których nie musisz kupować ubezpieczenia konia

Większość polis ubezpieczeniowych dla koni jest napisana jako „liability-only”. Oznacza to, że polisa pokryje tylko straty, jeśli twój koń kogoś zrani. Potrzebowałbyś „kompleksowej” polisy, aby pokryć wszelkie urazy lub szkody spowodowane przez twojego konia. Jedynym sposobem, w jaki możesz użyć kompleksowej polisy, aby cię chronić, jest sytuacja, w której jeden z twoich koni spowoduje wypadek, podczas gdy ty będziesz na nim jeździł. W tym przypadku, kompleksowa polisa zapłaciłaby za naprawę lub wymianę uszkodzonego mienia lub opłacenie kosztów medycznych kogoś, kto został ranny przez twojego konia.

Jakiego rodzaju ubezpieczenia dla koni potrzebujesz?

W przypadku polisy tylko od odpowiedzialności cywilnej, musiałbyś kupić tylko polisę na wartość konia. Jeśli jeden z twoich koni spowoduje wypadek, wtedy polisa zapewni pokrycie kosztów leczenia i szkód spowodowanych przez wypadek. Jeśli chcesz użyć polisy, aby chronić cię przed wszelkimi obrażeniami lub szkodami spowodowanymi przez twojego konia, wtedy będziesz potrzebował kompleksowej polisy.

Dlaczego możesz nie potrzebować ubezpieczenia konia?

Jest kilka powodów, dla których nie musisz kupować ubezpieczenia konia. Najczęstszym powodem jest to, że masz zatwierdzoną przez państwo osobistą ochronę przed obrażeniami (PIP) lub polisę ubezpieczeniową na auto (np. samochód). Jeśli masz ten typ ubezpieczenia, to nie musisz kupować dodatkowego typu ubezpieczenia zwanego ubezpieczeniem konia. Jeśli uważasz, że twoje zwykłe ubezpieczenie samochodu nie pokryje cię, jeśli ulegniesz wypadkowi podczas jazdy konnej, to nadal możesz wykupić dodatkową polisę.

Ubezpieczenie konia jest opcjonalnym produktem, który pomaga chronić cię, jeśli koń spowoduje wypadek tobie lub komuś innemu

Co obejmuje ubezpieczenie konia?

Ubezpieczenie koni pokryje koszty związane z jednym lub kilkoma z poniższych:

  • Opieka medyczna
  • Operacja
  • Hospitalizacja
  • Leki na receptę
  • Operacja usunięcia złamanej kości
  • Stomatologia i zdjęcia rentgenowskie
  • Operacja w celu skorygowania wrodzonej nieprawidłowości
  • Fizykoterapia
  • Opieka weterynaryjna.

Wady ubezpieczenia koni

Chociaż istnieje wiele korzyści związanych z ubezpieczeniem koni, istnieją również pewne wady, o których należy pamiętać przed zakupem polisy. Najczęstszą wadą ubezpieczenia koni jest koszt. W zależności od polisy, możesz być zmuszony do zapłacenia wyższego udziału własnego za wszelkie szkody spowodowane przez jednego z twoich koni.

Wnioski

Jeśli obecnie posiadasz konia, możesz użyć istniejącej polisy aby chronić swojego konia podczas jazdy. Możesz również użyć nowej polisy do ochrony konia podczas gdy jest on trenowany lub gdy jest trzymany gdzieś indziej.

Teraz, gdy wiesz więcej o ubezpieczeniu koni, mamy nadzieję, że rozważysz zakup polisy. Chociaż ubezpieczenie konia nie jest konieczne dla większości ludzi, może pomóc chronić cię w przypadku, gdy twój koń spowoduje wypadek. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem ubezpieczenia konia, to powinieneś dokładnie rozważyć koszty, zasięg i inne czynniki, które przedstawiliśmy powyżej. Ubezpieczenie konia nie jest dla każdego, i ważne jest, aby zrozumieć, co dostajesz się do. Kiedy zrozumiesz plusy i minusy ubezpieczenia konia, będziesz znacznie lepiej przygotowany do podjęcia świadomej decyzji o tym, czy kupić ten rodzaj ubezpieczenia.