Mieszkanie w wynajmowanym domu przynosi swój własny, unikalny zestaw zagrożeń i wyzwań. Nie masz natychmiastowego dostępu do kluczowych rzeczy, które mogą pójść źle. Jeśli wynajmujesz, działasz z mniejszym ryzykiem dla swojej własności niż gdybyś kupował. Jednak jako najemcy wiemy, że wielu z nas nie rozumie w pełni zakresu i powagi tego ryzyka. W połączeniu z innymi czynnikami może to być przepis na katastrofę. Ważne jest, aby najemcy dbali o swoje nieruchomości w sposób odpowiedzialny, aby nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania się ryzyka w społeczności i poza nią. Zastosuj się do tych 5 wskazówek dotyczących ubezpieczenia najemców.

Zrób zdjęcia wynajmowanej nieruchomości

Wynajmowanie domu to sytuacja tymczasowa. Zanim się wprowadzisz, zrób zdjęcia wnętrza, zewnętrza i wszelkich specyficznych cech nieruchomości. Jeśli ściany mają określony kolor lub drzwi są w określonym stylu, będziesz wiedział, jeśli są na zdjęciu w wiadomościach. Przyklej trochę taśmy maskującej na ścianach w kuchni i innych pomieszczeniach, aby wiedzieć, czy są one właściwego koloru. Podobnie, jeśli zewnętrzna część nieruchomości jest tego samego koloru, będziesz wiedział, czy dom jest celem dla złodziei. Robienie zdjęć domu przed wprowadzeniem się zapobiegnie staniu się ofiarą kolejnej wielkiej katastrofy w Twojej okolicy: pożaru, powodzi z pękniętej rury wodnej lub tornada.

Zawsze zamykaj swój dom i szybko reaguj na wszelkie zagrożenia

Pierwszą linią obrony jest fizyczne bezpieczeństwo Twojego domu. Zamykaj wszystkie drzwi i okna oraz zainwestuj w dobrej jakości zamek i klamkę. Jeśli to możliwe, użyj systemu bezpieczeństwa.

Jeśli Twój dom jest podłączony do systemu zarządzania nieruchomością, zainwestuj w bezkluczowy system wejścia, aby klucze nie były już dla Ciebie dostępne. Upewnij się, że umieściłeś swój nowy adres na wszystkich skrzynkach pocztowych, pojazdach i wszelkich innych miejscach, do których masz dostęp. Jeśli mieszkasz w obszarze wysokiego ryzyka, umieść swój nowy adres na jak największej liczbie tych miejsc.

Jeśli w Twojej okolicy wystąpi klęska żywiołowa, która zniszczy Twój dom, zamknij wszystkie drzwi i okna i poszukaj bezpiecznego schronienia. Jeśli Twój dom jest zamknięty na klucz, natychmiast powiadom firmę zarządzającą nieruchomością.

Mieszkanie w wynajmowanym domu przynosi swój własny, unikalny zestaw zagrożeń i wyzwań

Nigdy nie wynajmuj nieruchomości, co do której nie jesteś przekonany

Zanim podpiszesz umowę najmu, upewnij się, że czujesz się przekonany o swojej zdolności do właściwego zabezpieczenia domu. Jeśli masz wątpliwości co do jakiejkolwiek części umowy najmu lub nieruchomości, nie podpisuj jej. Wynajem jest dla sytuacji krótkoterminowych. Jeśli nie jesteś pewien, że będziesz w stanie chronić swój dom, wynajem nie jest praktycznym rozwiązaniem.

Jeśli wynajmujesz z powodu kryzysu budżetowego, bądź ostrożny. Wiele wypożyczalni nie oferuje długoterminowego ubezpieczenia. Zanim podpiszesz umowę najmu, zadaj sobie pytanie, jak długo byłbyś w stanie kontynuować wynajem, gdyby Twoje finanse były napięte. Jeśli masz rodzinę na skraju bezdomności, wynajem może być najlepszym rozwiązaniem. Jednak osoby wynajmujące muszą mieć świadomość, że wielu właścicieli nie oferuje ubezpieczenia dla najemców lub pobiera za nie znaczną opłatę.

Zawsze zabezpieczaj swoje mienie odpowiednimi polisami ubezpieczeniowymi

Nie zakładaj, że Twój właściciel zabezpieczy Twoją własność odpowiednimi polisami ubezpieczeniowymi. Upewnij się, że sam zabezpieczasz swoją własność odpowiednimi polisami ubezpieczeniowymi. Zrób listę wszystkich przedmiotów, które znajdują się w Twoim domu, łącznie z ubezpieczeniem, które obecnie na nich obowiązuje. Upewnij się, że masz prawidłowe informacje o roszczeniu i prawidłową sumę ubezpieczenia na wszystkie przedmioty. Gdyby doszło do zalania lub pożaru domu, chciałbyś móc bezpiecznie i szybko wydostać wszystkie swoje rzeczy. Upewnij się, że Twoja lista zawiera wszystkie ważne dla Ciebie przedmioty. Jeśli posiadasz samochód, upewnij się, że ma on odpowiednią sumę ubezpieczenia od kolizji i całościowego ubezpieczenia.

Ochrona wynajmowanych nieruchomości dzięki polisom dla najemców

Zanim podpiszesz umowę najmu, upewnij się, że czujesz się przekonany o swojej zdolności do właściwego zabezpieczenia domu

Ubezpieczenie najemców może pomóc w ochronie wynajmowanej nieruchomości w przypadku uszkodzenia samego domu lub przedmiotów w nim się znajdujących. Wielu właścicieli nie oferuje ubezpieczenia dla najemców. W takim przypadku, najemcy muszą zakupić polisę od osoby, która wynajmuje. Jest to dobra opcja, zwłaszcza jeśli wynajmuje się od członka rodziny. W takim przypadku członek rodziny będzie miał prawny obowiązek ochrony zawartości domu, tak jakby był on jego własnością.

Zabezpiecz również wspólne obszary

Upewnij się, że wszystkie wspólne obszary są objęte odpowiednim ubezpieczeniem. Obejmuje to zewnętrzną część domu, wejście do domu i podjazd. Upewnij się, że ktokolwiek korzysta z tego terenu (czy to Ty, Twój sąsiad, czy właściciel nieruchomości) jest świadomy, że jest za niego odpowiedzialny. Trzymaj kosze na śmieci pod kluczem i często je czyść. Śmieci są siedliskiem wielu poważnych chorób, wirusów i patogenów.

Podsumowanie

  • Zrób zdjęcia nieruchomości do wynajęcia
  • Zawsze zamykaj swój dom na klucz i szybko reaguj na wszelkie zagrożenia.
  • Nigdy nie wynajmuj nieruchomości, co do której nie jesteś przekonany.
  • Zawsze zabezpieczaj swój własny majątek odpowiednimi polisami ubezpieczeniowymi
  • Chroń wynajmowane nieruchomości za pomocą polis dla najemców
  • Zabezpiecz również części wspólne
  • Podsumowanie
  • Najemcy muszą stać się bardziej świadomi swojego otoczenia i zagrożeń w swoich społecznościach. Dotyczy to umieszczania ich adresów na swoich pojazdach, samochodach, skrzynkach pocztowych i wszelkich innych miejscach, gdzie mają dostęp do swojego adresu.
  • Najemcy muszą poświęcić czas, aby dowiedzieć się o zagrożeniach w ich okolicy i jakie kroki mogą podjąć, aby chronić swoje domy.
  • Najemcy nie powinni działać na zasadzie „zgadniemy, zobaczymy”. Muszą mieć pojęcie o ryzyku i o tym, jak będą chronić swoje domy.