Aby odnieść sukces w każdej dziedzinie, musisz opanować podstawy. Na przykład, jeśli chcesz zostać świetnym piosenkarzem lub asem w golfie, musisz stale ćwiczyć swój instrument lub grę. Ta sama zasada dotyczy biznesu i IT – tak jak we wszystkim innym, Twój sukces będzie zależał od Twojej zdolności do ćwiczenia i doskonalenia podstawowych zadań, które pomogą Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z oprogramowania. Oto 10 najważniejszych zadań, do których można wykorzystać program FileMaker jako użytkownik biznesowy. Nawet jeśli nie jesteś jeszcze pewien, jak one do siebie pasują, praca nad kilkoma z nich pomoże Ci natychmiast stać się bardziej produktywnym i wydajnym użytkownikiem biznesowym.

Tworzenie baz danych

Firmy używają baz danych do przechowywania ważnych informacji, śledzenia zapisów i przechowywania informacji z wieloma użytkownikami w jednym miejscu. Jeśli posiadasz program księgowy, niestandardowa baza danych może pomóc Ci zorganizować dokumentację finansową, w tym wydatki, dochody i salda. Jeśli musisz śledzić zapasy lub śledzić informacje kontaktowe klientów, baza danych może pomóc w łatwym rejestrowaniu i utrzymywaniu informacji. Tego typu bazy danych mogą być szczególnie przydatne, jeśli prowadzisz firmę, która wymaga, aby wiele osób miało dostęp do dokumentacji, np. restauracja, sklep detaliczny lub kancelaria prawna.

Importowanie i eksportowanie danych

Jeśli pracujesz z dużą ilością danych zewnętrznych, możesz użyć funkcji importu i eksportu programu FileMaker, aby łatwo wprowadzić dane z arkuszy kalkulacyjnych, tekstu lub innych baz danych. Może to być szczególnie pomocne w przypadku współpracy z klientami, którzy używają danych w innych programach. Jeśli zaimportujesz ich dane, możesz je następnie wyeksportować do własnego użytku. Można też współpracować z klientami i organizacjami partnerskimi, korzystając z funkcji importu i eksportu partnerów programu FileMaker, która umożliwia ładowanie i eksportowanie danych między programem FileMaker a programami zewnętrznymi, takimi jak Microsoft Excel.

Ponieważ firmy przyjmują więcej narzędzi do współpracy i komunikacji online, muszą również zarządzać udostępnianiem plików i nagrywaniem spotkań

Tworzenie formularzy i ankiet

Jeśli trzeba zarządzać zgodami klientów na otrzymywanie informacji marketingowych lub zarządzać odnowieniami, można użyć formularzy i ankiet programu FileMaker do zbierania informacji od klientów. Jeśli prowadzisz organizację taką jak instytucja finansowa, w której do dostępu do informacji o klientach potrzebne są specjalne uprawnienia, możesz użyć formularzy do zbierania informacji i zarządzania uprawnieniami. Jeśli świadczysz usługi takie jak zarządzanie nieruchomościami lub prawo, możesz użyć ankiet do zbierania opinii klientów.

Projektowanie aplikacji do nawigacji i raportowania

Nawigacja to szkielet wszystkich udanych aplikacji. Określa, jak użytkownicy poruszają się po Twoim oprogramowaniu i jakie dane widzą. Na przykład, jeśli prowadzisz restaurację, możesz zaprojektować menu, w którym użytkownicy będą mogli przeglądać pozycje, wyświetlać informacje o wartościach odżywczych i przeglądać godziny pracy. Kluczowym zadaniem w projektowaniu aplikacji jest zaprojektowanie struktury nawigacji, która działa dla Twojej firmy i odzwierciedla branding Twojej organizacji. Możesz użyć nawigacji do dalszej segmentacji danych, aby pokazać odpowiednie raporty, które mogą pomóc w poprawie efektywności zarządzania i kluczowych procesów.

Prowadzenie spotkań online i webinarów

Ponieważ firmy przyjmują więcej narzędzi do współpracy i komunikacji online, muszą również zarządzać udostępnianiem plików i nagrywaniem spotkań. Na najprostszym poziomie można użyć narzędzi multimedialnych programu FileMaker do tworzenia prezentacji i nagrywania spotkań. Jeśli trzeba organizować spotkania online i seminaria internetowe, narzędzia FileMaker do obsługi spotkań mogą pomóc w zarządzaniu nagrywaniem, oglądaniem i udostępnianiem prezentacji.

Aby odnieść sukces w każdej dziedzinie, musisz opanować podstawy

Zarządzanie wydrukami

Firmy wykorzystują druk 3D do tworzenia prototypów nowych produktów, ale wiele firm drukuje także raporty i dokumenty do użytku wewnętrznego. Jeśli używasz drukarki 3D do tworzenia prototypów, możesz użyć narzędzi FileMaker do zarządzania drukiem, aby pomóc w zarządzaniu uprawnieniami do drukowania. Ponadto narzędzia do zarządzania drukiem w programie FileMaker mogą pomóc w zarządzaniu drukowaniem dokumentów w usługach udostępniania plików, takich jak Box.

Aplikacje płacowe i systemy śledzenia czasu pracy

Jeśli zarządzasz pracownikami i śledzisz ich czas, możesz użyć programu FileMaker do zarządzania i śledzenia informacji o listach płac, arkuszach czasu pracy i transakcjach TimeSheet. Jeśli zarządzasz pracownikami, możesz użyć programu File Maker do zarządzania ich informacjami o listach płac i śledzenia ich czasu, a następnie śledzić te transakcje za pomocą funkcji śledzenia czasu pracy programu FileMaker.

Podsumowanie

Bez względu na to, jaki typ firmy prowadzisz, możesz użyć programu FileMaker do zarządzania i śledzenia danych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz restaurację, sklep detaliczny, małą firmę czy przedsiębiorstwo, możesz użyć programu FileMaker do zarządzania informacjami, tworzenia formularzy i ankiet, prowadzenia dokumentacji, śledzenia danych i nie tylko. Ten artykuł zawiera informacje potrzebne do rozpoczęcia podróży w kierunku zostania efektywnym użytkownikiem biznesowym. Na początku zadania te mogą stanowić wyzwanie, ale przy odrobinie praktyki można zacząć korzystać z programu FileMaker i osiągać niesamowite rezultaty!