Samochody są drogie i należy je utrzymywać w dobrym stanie, aby uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Oklejanie samochodu jest jednym z najrozsądniejszych sposobów, aby to zrobić. Chroni ono samochód przed promieniami UV, brudem i innymi elementami zewnętrznymi, które z czasem mogą spowodować uszkodzenia. Jeśli myślisz o owijaniu swojego samochodu, oto kilka pomocnych wskazówek, jak prawidłowo owinąć samochód. Owijanie samochodu jest ekscytującą perspektywą, ale to nie jest coś, co należy wziąć lekko. Umieszczenie na tyle winylu zajmie dużo czasu, energii i pieniędzy, więc jest to coś, co wymaga starannego planowania. Jednak jeśli zastosujesz się do tych prostych kroków, oklejanie samochodu nie będzie tak straszne, jak się wydaje! Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wewnętrznych wskazówek.

Sprawdź dostępne opcje

Kiedy oklejasz swój samochód, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są twoje opcje. Możesz chcieć iść na mokre lub suche owijanie, wysokiej jakości winyl i wiele innych czynników, które powinieneś zbadać wcześniej.

Na przykład, rodzaj samochodu masz będzie odgrywać ważną rolę w jaki rodzaj materiału należy użyć do owijania go. Jeśli masz nowszy samochód, można użyć wysokiej jakości, samoprzylepny winyl, więc nie trzeba się martwić o wprowadzenie dodatkowych otworów w karoserii. Jeśli jednak masz starszy samochód, możesz chcieć przejść do droższej opcji, takiej jak tkany winyl, który pozwoli Ci umieścić otwory w karoserii, aby stworzyć znacznie bardziej bezpieczne owijanie.

Przygotuj swój samochód

Po przygotowaniu samochodu do oklejenia, możesz zacząć instalować folię bazową

Zanim przejdziesz do części owijania, będziesz chciał się upewnić, że twój samochód jest odpowiednio przygotowany. Na przykład, jeśli masz przyciemniane okna, możesz chcieć usunąć to przed owijaniem. Ponadto, chcesz przenieść wszystkie przedmioty z wnętrza samochodu i oczyścić swój samochód tak bardzo, jak to możliwe. To sprawi, że owijanie tak łatwe, jak to możliwe i zapobiec konieczności wrócić i ponownie zrobić żadnych sekcji.

Możesz również rozważyć usunięcie odznaki swojego samochodu. Pozwoli to na dodanie własnej plakietki, lub można owinąć wokół istniejących plakietek, aby je zakamuflować. Możesz również chcieć pomalować wszystkie części nadwozia samochodu, które będą widoczne, takie jak maska i dach, tak aby pasowały do reszty samochodu. Choć nie jest konieczne przemalowanie samochodu, może to znacznie ułatwić proces oklejania.

Wynajęcie profesjonalisty

Jeśli jesteś nowy w oklejaniu samochodu, możesz chcieć wynająć profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Profesjonalista będzie wiedział, jakiego sprzętu użyć i jakie materiały są najlepsze dla twojego samochodu, czego możesz nie wiedzieć, jeśli to twój pierwszy raz. Zatrudnienie profesjonalisty pozwoli Ci się zrelaksować i nie martwić o popełnienie kosztownych błędów.

Jednak zanim zobowiążesz się do wynajęcia profesjonalisty, upewnij się, że robisz swoje badania. To pozwoli Ci znaleźć profesjonalistę, który specjalizuje się w rodzaju owijania, które chcesz zrobić, takie jak suche owijanie lub mokre owijanie.

Nakładanie podkładu


Po przygotowaniu samochodu do oklejenia, możesz zacząć instalować folię bazową. Jest to folia, której użyjesz do zaznaczenia miejsca, w którym chcesz umieścić kolorową folię. Dzięki temu będziesz wiedział, gdzie umieścić otwory w samochodzie, aby móc później założyć kolorową folię. Najlepiej zacząć od dachu.

Podczas instalacji folii bazowej, upewnij się, że robisz to tak mocno, jak to możliwe. Dzięki temu będzie ona znacznie łatwiej przylegać do powierzchni Twojego samochodu. Możesz nawet użyć ściągaczki lub wałka, aby pomóc docisnąć folię. Jeśli masz jakieś pęcherzyki powietrza, użyj ściągaczki lub małej szpachli, aby się ich pozbyć. Umieść pęcherzyki w kierunku zewnętrznym samochodu, abyś mógł je później łatwo usunąć.

Aplikacja kolorowej folii

Teraz, gdy masz już przymocowaną folię bazową, możesz zainstalować folię kolorową. Pierwszą rzeczą, jaką będziesz chciał zrobić, to zmierzyć samochód, aby określić, ile folii będziesz potrzebował. Możesz zmierzyć długość lub szerokość swojego samochodu, lub możesz zmierzyć obie te wielkości, jeśli chcesz być bardzo dokładny. Następnie możesz zakupić potrzebną ilość online lub w sklepie offline z oklejaniem.

Przed zainstalowaniem kolorowej folii, będziesz chciał przygotować swój samochód ponownie. Upewnij się, że wszystkie przedmioty w samochodzie są przeniesione na tylne siedzenie i z drogi. Ponadto, oczyść swój samochód ponownie, aby upewnić się, że jest tak czysty, jak to możliwe. To sprawi, że proces owijania będzie znacznie łatwiejszy.

Podczas instalacji folii bazowej, upewnij się, że robisz to tak mocno, jak to możliwe

Błędy w oklejaniu, których należy unikać

Owijanie samochodu to fajny projekt, ale ważne jest, aby zrobić to poprawnie. Błędy w oklejaniu mogą być kosztowne i czasochłonne do naprawienia, dlatego ważne jest, aby stosować się do tych wskazówek.

  • Nie skąp na materiałach – Choć oklejanie samochodu może wydawać się tanim przedsięwzięciem ze wszystkimi materiałami, których będziesz potrzebować, nie skąp na jakości. Nie chcesz musieć naprawiać pęcherzyków powietrza lub dziur w swojej folii samochodowej, ponieważ materiały nie są wystarczająco wysokiej jakości.
  • Używaj właściwych technik – Podczas oklejania samochodu ważne jest, aby używać właściwych technik. Jeśli nie użyjesz odpowiednich technik, możesz skończyć z bałaganem lub dziurami w karoserii, co może być kosztowne do naprawienia.
  • Wybierz odpowiedni kolor – Podczas owijania samochodu, ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor. Nie chcesz, aby był on zbyt jasny lub zbyt ciemny. Nie chcesz również, aby kolidował z resztą karoserii, więc wybierz mądrze.

Wnioski

Oklejanie samochodu jest znacznie łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, ale ważne jest, aby zrobić to dobrze.

Najlepiej jest zbadać swoje opcje przed, jak również dowiedzieć się, które materiały będą działać najlepiej dla Twojego samochodu. Upewnij się, że Twój samochód jest czysty i gotowy do oklejenia przed rozpoczęciem instalacji. Zatrudnienie profesjonalisty jest również opcją, jeśli nie czujesz się komfortowo owijając swój samochód samodzielnie.

Z tymi wskazówkami, będziesz na dobrej drodze do pięknie owiniętego samochodu w krótkim czasie.