Gdy pogoda się ociepla i śnieg zaczyna topnieć, nadszedł czas, aby przygotować się do sezonu narciarskiego. Gdy w waszych rodzinnych miastach zaczynają pojawiać się oznaki wiosny, prawdopodobnie myślicie o wyjeździe na stok. W końcu nie ma to jak wyjechać na stok po długiej zimie i nie ma to jak być uwięzionym w domu podczas zimy! Na szczęście teraz jest idealny czas, aby uciec i uderzyć na stoki w tym roku. Ale zanim jeszcze pomyślisz o tym, które ośrodki chcesz odwiedzić w tym roku lub spakować torby na wycieczkę, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć z wyprzedzeniem. Te wskazówki pomogą Ci stworzyć idealną wycieczkę narciarską, która spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania na następny wypad.

Check insurance quotes online

Zanim wyruszysz na lotnisko lub wskoczysz do samolotu, możesz sprawdzić, czy twoi ubezpieczyciele oferują jakieś zniżki lub oferty na czas twojej nieobecności. Wiele polis ubezpieczeniowych ma jakieś pokrycie na czas podróży. A jeśli Twoja polisa tego nie robi, możesz być w stanie uzyskać pokrycie poprzez zakup kilku dodatków. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży czy ubezpieczenie medyczne, może się okazać, że jest to tańsze niż płacenie z własnej kieszeni. Pamiętaj też, aby sprawdzić w swojej firmie ubezpieczeniowej. Wielu ubezpieczycieli oferuje zniżki dla podróżnych, którzy mają ubezpieczenie domu w tej samej firmie. Jeśli koszty są problemem, być może uda Ci się zaoszczędzić pieniądze poprzez dodanie ubezpieczenia domu.

Gdy pogoda się ociepla i śnieg zaczyna topnieć, nadszedł czas, aby przygotować się do sezonu narciarskiego

Nie oszczędzaj na transporcie

Jazda na nartach to świetna aktywność na świeżym powietrzu, ale może być również dość kosztowna. W zależności od tego, gdzie pojedziesz i jak długo zostaniesz, tygodniowa wycieczka w góry może kosztować od około 1 000 do 6 000 dolarów lub więcej. Jeśli wybierasz się tylko na kilka dni lub chcesz zaoszczędzić, możesz obniżyć koszty latając z pobliskich lotnisk, wynajmując samochód lub jadąc autobusem lub pociągiem.

Jeśli odwiedzasz kilka ośrodków, możesz również spróbować znaleźć sposób na podzielenie kosztów z przyjacielem lub członkiem rodziny. Wiele razy ludzie wybierają się razem latem lub wiosną, ale zimą wracają do domu sami. Może to być świetna okazja, aby podzielić się kosztami wakacji z bliską osobą.

Jakie ubezpieczenie wybrać?


Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd na narty, czy zwiedzanie innego kraju, ważne jest, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać przy wyborze ubezpieczyciela turystycznego.

  • Pokrycie: Upewnij się, że polisa, którą kupujesz, obejmuje wszystkie obszary, które chcesz, aby były objęte ubezpieczeniem. Upewnij się, że masz pokrycie kosztów leczenia, rezygnacji z podróży i kosztów biletu lotniczego do domu.
  • Kwota pokrycia: Podczas gdy niektóre polisy będą pobierać premię za pokrycie większej liczby osób, inne automatycznie pokryją Cię do określonej kwoty. Wykupienie standardowej polisy oznacza, że nie będziesz musiał martwić się o dodatkowe pokrycie lub płacić więcej pieniędzy.
  • Okres pokrycia: Upewnij się, że wybierasz polisę z okresem pokrycia, który odpowiada długości Twojej podróży. Ogólna zasada mówi, że należy wybrać polisę z okresem ubezpieczenia wynoszącym co najmniej trzy miesiące.

Miłej zabawy na stoku!

Ciesz się swoim wyjazdem w góry i nie pozwól, by polisy ubezpieczeniowe Cię zawiodły. Pamiętaj, że jedynym sposobem na wyciągnięcie maksimum korzyści z wyjazdu na narty jest prawdziwa zabawa na stoku. Kiedy już to zrozumiesz, przekonasz się, że wszystko inne jest na swoim miejscu. KONIECZNIE!